RPH - blog

Blog programisty

Początek

Opublikowany: Czwartek 03.12.2015
0

Hej, będzie to mój pierwszy post na tym blogu. Niestety, nie będzie krótki, na samym początku chcę opisać według mnie ważne rzeczy.

Tytuł wpisu należy interpretować na dwa sposoby. Początek jako pierwszy w wpis na blogu oraz Początek jako początki moich zainteresowań informatyką.

Zatem post będzie prezentował te dwa tematy.

Początek bloga

Mam na imię Rafał. W Sieci posługuję się kilkoma nickami: raphael, raphaal, rph. Obecnie pracuję jako programista C++. Od dawna planowałem zacząć prowadzić bloga o tematyce programowania, w końcu jedno z moich marzeń się spełniło.

Jest kilka powodów, dla których ten blog powstał.

Po pierwsze zainspirował mnie wpis na blogu piatkosii http://piatkosia.k4be.pl/wordpress/?p=782. Wg autorki w Internecie ilość wartościowej treści nie rośnie proporcjonalnie do liczby jej użytkowników. Co więcej piatkosia zaobserwowała trend spadkowy. Dlatego na blogu będę umieszczał tutoriale oraz porady, które jak mam nadzieję, pomogą zainspirują, uratują, studentów, programistów, uczniów, itp.

Prowadzenie bloga da mi możliwość porządkowania mojej wiedzy. Tak, sposobem na porządkowanie wiedzy jest zapisywanie jej, najlepiej w takiej formie aby była łatwo przyswajalna przez innych. Postaram się regularnie tworzyć nowe wpisy.

I po trzecie mam nadzieję, że ten blog zmotywuje mnie do pracy nad sobą :) Chcę nauczyć się w jasny sposób, zrozumiale oraz nieodciągająco przekazywać moją wiedzę.

Zapraszam do obserwowania mojego bloga :)

Początek zainteresowań

Pamiętam dokładnie jak zaczęły się moje zainteresowania informatyką. Co prawda od zawsze przejawiałem zainteresowania naukami ścisłymi. Jednak brak kontaktu z komputerem nie pozwolił odkryć mi mojej pasji. Jednak to nie było przeszkodą nie do pokonania… To chyba było w piątek klasie szkoły podstawowej… Znalazłem starą książkę dla uczniów liceum. Książka została wydana w roku 1979… A było to…

Wychowanie techniczne

Wychowanie techniczne, podręcznik dla czwartej klasy liceum. Książka składała się z trzech rozdziałów:

  • Lasery
  • Systemy telekomunikacji
  • oraz Elektroniczne maszyny cyfrowe.

Mając (powiedzmy) 12 lat potrafiłem przeczytać rozdział o maszynach cyfrowych, zrozumieć podstawy algebry Bool'e, zrozumieć podstawy układów logicznych. Pamiętam że po lekturze tego rozdziału zaprojektowałem układ logiczny sumujący dwie liczby zapisane binarnie. Takie były moje początki w informatyce. Programować zacząłem dużo później, jednak stale rozwijałem swoje umiejętności.

Zachowałem książkę chyba z sentymentu :)

Wychowanie techniczne - Elektroniczne maszyny cyfrowe

Dla zainteresowanych pełne informacje o tej książce: Niedźwiecki A., Pilawski M., Sałek A.: Wychowanie Techniczne Systemy elektroniczne, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1979, ISBN 83-02-00421-9.


Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw komentarz